Kategorie

cdVet Micro Mineral 500 g Zobrazit v plné velikosti

cdVet Micro Mineral 500 g

Minerální krmivo – 100% přírodní, osvědčená receptura: vitamíny, minerály, stopové prvky. Přírodní B-vitamíny, biotin, vápník a jód jsou důležité např. pro dobré trávení, pro zdravou pokožku a srst a pro zdravý imunitní systém.

 

Více informací

BA-3332

2 Produkty jsou na skladě

379,00 Kč

Sleva!

-95,00 Kč

474,00 Kč

cdVet Micro Mineral – Jde o minerální krmivo, které obsahuje 100% přírodní přísady jako např. hnědé řasy (kelpa/ascophyllum nodosum), zvápenatělé řasy (lithothamnium), extrahovaná hroznová jadérka či pivovarské kvasnice a sladový květ. Optimálně doplňuje výživu v oblasti mikrovýživných látek.
Osvědčený koncept – cdVet MicroMineral již více než 10 let prokazuje schopnost zaopatřit základními minerály, stopovými prvky a vitamíny. Díky přírodním a lehce vstřebatelným živinám dokáže tento produkt účinně zabránit nedostatku. Deficity v této oblasti mohou vznikat např. při dlouhodobém krmení hotovými krmivy, protože průmyslové a tepelné zpracování mnoho látek poškozuje, mění či ničí. Jako další příčinu nedostatku lze uvést např. vyčerpanou zemědělskou půdu, nepřirozené zemědělství. Syntetické látky pak nedokáží tento nedostatek kompletně vyvážit. MicroMineral je vhodným doplňkem nejen k barfu, ale i ke konzervám či granulím.
Rostlinné složky – Díky rostlinnému původu obsažených komponentů nedochází k dodatečné zátěži detoxikačních orgánů, což umožňuje optimální přirozené zaopatření vápníkem, hořčíkem, celým komplexem životně důležitých stopových prvků a alginátů.
Složení cdVet Micro Mineralu:
Vápenaté mořské korály, pivovarské kvasnice, sladový květ (obilné klíčky), mořské řasy, extrakt z jader hroznového vína
Přidané látky v cdVet Micro Mineralu: ŽÁDNÉ
Poznámka: Doplněk výživy cdVet Micro Mineral neobsahuje žádné syntetické přidané látky (umělé vitamíny, umělé minerální látky, plniva, konzervanty apod.). Je smícháním zhotoven pouze jen z čistě přírodních komponentů. Proto nemá vedlejší účinky a nehrozí nebezpečí z jeho nechtěného předávkování.


Vápník z vodních řas a hnědé chaluhy
Zvápenatělé mořské řasy jsou zdroj vápníku a spolu s hnědými chaluhami (zdroj sodných, draselných, hořečnatých a vápenatých solí) dodávají organismu ve velmi širokém spektru stopové prvky a minerální látky jako například: biotin, kalcium, mangan, jod, molybden, zinek, měď, selen, algináty a jiné.
Pivovarské kvasnice
Pivovarské kvasnice optimálně zaopatřují organismus B-vitamíny (B1, B2, B5, B6, H, K, PP) a biotinem (vitamín H), které významně podporují dobré trávení a dodávají mnoho dalších stopových prvků.
Analytické složky a obsahy: Vápník 18,3%, hořčík 1,25%, draslík 0,65%, fosfor <0,25%, sodík 0,65%, popel nerozpustný v kyselině solné 4,0%


Nedostatek přírodních vitamínů, minerálních látek a stopových prvků v krmivech
Při krmení extrudovanými granulemi.
Při krmení psů a koček pouze hotovými krmivy (extrudované granule a konzervy) dochází v organismu k nedostatku přírodních stavebních látek (vitamíny, minerální látky, stopové prvky). Příčinou je jejich termické zpracování (tlakové vaření, horkovzdušné sušení + horká extruze), při kterém je velká část přírodních vitamínů, stopových prvků a minerálních látek poškozena, zničena nebo spečením uzavřena.

Syntetické vitamíny, syntetické minerální a jiné uměle vyrobené látky, které se do krmiv po termickém zpracování následně přidávají, však chybějící látky, které organismus potřebuje v přírodní podobě a v celém širokém spektru, nenahradí (přírodu nelze nahradit). Přírodní mikrovýživné látky se oproti těm umělým nacházejí ještě v dalších vazbách např. s bioflavonoidy, různými bílkovinami, aminokyselinami, se sachridy či tuky. Oproti tomu u umělých prvků často dochází k tzv. nucené resorbci, protože jejich vazby jsou volné, otevřené.

Při krmení vařeným nebo syrovým masem. Při krmení velmi krátce povařenými potravinami (maso, rýže, těstoviny, brambory) dodáme organismu část, a při krmení syrovou výživou BARF (maso, kosti, zelenina, ovoce, vejce) pak organismu dodáme velkou část přírodních stavebních látek.

Přírodní živiny chybí v potravinovém řetězci
Obecným problémem současných potravin a krmiv je nedostatek vitamínů, minerálních látek a stopových prvků (je jich málo a některé zcela chybí). V potravinovém řetězci (rostlinná výroba, maso, mléko, vejce a jiné) z důvodu vyčerpané zemědělské půdy (je v ní málo živin), genové manipulace obilnin a krmných plodin pro hospodářská zvířata (aby rychleji rostla) a z důvodu nepřírodní výživy (krmná kukuřice a granule místo trávy) hospodářských zvířat (pro rychlejší růst do jateční váhy) varovně stoupá nedostatek vitamínů, stopových prvků a minerálních látek, které jsou pro organismus našich zvířat nepostradatelné.

cdVet Micro Mineral je důležitý doplněk výživy z výše popsaných důvodů pro doplnění velmi širokého spektra chybějících přírodních vitamínů, minerálních látek a stopových prvků podáváme ke všem druhům krmiv. Jako doplněk výživy přidáváme cdVet Micro Mineral k hotovým krmivům (suchá granulovaná, konzervy, kapsičky), k vařené stravě a také k syrové výživě (BARF).

Možné následky nedostatku přírodních vitamínů, minerálních látek a stopových prvků:
● Oslabená imunita
● Předčasné stárnutí
● Nadměrná tvorba lupů
● Kostní a kloubní potíže
● Matná nebo lámavá srst
● Požírání trávy, špíny či exkrementů
● Vypadávání srsti nebo nadměrné línání
● Reprodukční problémy a vývojové vady štěňat
● Porušené nervy (nevyrovnanost, neklid, špatná koncentrace)

Doporučené dávkování na jeden den:
Běžné dávkování.
Při pravidelném podávání přidáváme denně do krmiva 1,5 odměrky cdVet Micro Mineralu na 10 kilogramů tělesné hmotnosti psa. Zarovnaná odměrka, která je uvnitř dózy jsou cca 2 gramy. Doporučená dávka pro běžně velké kočky je zhruba 1 odměrka.
Dávkování při nemoci.
Pokud začínáme podávat cdVet Micro Mineral při řešení zdravotního problému, tak pro rychlé vyrovnání deficitu podáváme v prvních 2 až 3 týdnech ve vyšším dávkování (2 až 3 x více).
Do misky vedle krmiva? Ano. Zkušení chovatelé dávávají cdVet Micro Mineral v nekovové misce vedle krmiva a pes (kočka) se sám obsluhuje. Naučíme – li svého psa nebo kočku na tento způsob samoobsluhy, pak si naše zvíře vezme jen množství, které skutečně potřebuje. Navíc tak ušetříme manipulační čas s dávkováním a přidáváním do krmiva. Samoobslužným podáváním navíc často zefektivníme spotřebu Micro Mineralu.

Mimořádná potřeba přírodních minerálních látek a stopových prvků nastává:
● Při krmení psů a koček pouze hotovými krmivy
● V těle matky před narozením štěňat
● V období vývoje štěněte a jeho dospívání
● Při potížích ze srstí a při kožních problémech
● Při alergických problémech
● Při problémech s metabolismem
● U starších psů a koček
● Při výměně srsti
● Ve stresu

Zařazení podle legislativy: Minerální krmivo pro psy& kočky

Newsletter